Standard.al

Horoskopi 18 dhjetor 2016

0

Dashi

Nevoja juaj aktuale është që t’u jepni prioritet emergjencave. Ndikimi i Hënës në shenjën tuaj do ju lejojë që të merreni me të gjitha gjërat që keni lënë mënjanë në lidhje me partnerin tuaj.

Demi

Duhet vetëm të relaksoheni, por mendja juaj nuk rresht së menduari për të hënën. Sfera profesionale do ketë prioritet mbi atë sentimentale. Do të ndiheni të tensionuar dhe do të shfaqni një lloj nervozizmi të pashpjegueshëm.

Binjakët

Do të arrini të zgjidhni gjëra që i mendonit të pazgjidhshme në sajë të këmbënguljes suaj. Koordinoni më mirë ngjarjet e papritura, duke shmangur ankthin dhe shqetësimet në rast se punoni pranë partnerit.

Gaforrja

Prania e Marsit në shenjën tuaj do i’u bëjë më energjik, më të vendosur dhe guximtar. Ndonëse është ditë pushimi, energjinë që keni do e përdorni për projekte që së shpejti do të shohin dritë dhe prej të cilave do të keni përfitime të mëdha.

Luani

Do të ndiheni bujar dhe të gatshëm ndaj gjithë njerëzve që ju rrethojnë. Pengesat dhe kontradiktat nuk do të mungojnë, një pjesë prej të cilave do i cilësoni si të pakuptueshme dhe për këtë arsye do të inatoseni më shumë nga ç’duhet.

Virgjëresha

Aftësitë tuaja më të mira do të përdoren në mënyrë konstruktive. Matuni mirë për hapat e radhës, pa pretenduar që të gjeni zgjidhjen më të mirë në kohën më të shkurtër të mundshme.

Peshorja

Hëna dhe Venusi do ju mbështesin plotësisht, kështu që mund të vini në zbatim atë që keni në kokë. Mundohuni të relaksoheni sa më shumë, pasi ju pret punë e lodhshme, por edhe e frytshme.

Akrepi

Disa planete ju favorizojnë dhe për këtë arsye mund të merreni me çështje të rëndësishme, ndonëse nuk duhet të nxitoni në marrjen e vendimeve përfundimtare. Nuk mund të nxitoni lidhur me atë që për momentin është vetëm një ide që keni në kokë.

Shigjetari

Do të jetë një ditë ideale, pasi planetet ju mbështesin dhe përkrahin dinamikën tuaj. Lidhja sentimentale do jetë prioriteti juaj absolut dhe gjithë dyshimet do shkrihen si dëbora në diell.

Bricjapi

Me një numër të madh planetësh në krahun tuaj, do mundoheni që të merreni me gjërat që kanë rëndësi vërtetë për ju. Ndonëse është ditë pushimi, do dini që t’i jepni peshën e duhur çdo gjëje.

Ujori

Në familje keni mendime ndryshe, ndaj nevojitet një dialog i thellë. Mund të keni disa mospërputhshmëri lidhur me problemet të cilat duken të pazgjidhshme. Mundohuni të bisedoni me qetësi, pasi çdo gjë e ka një zgjidhje.

Peshqit

Jeni duke përjetuar një fazë mjaft pozitive. Jeni të elektrizuar dhe plot jetë në sajë të një numri të madh planetësh që ju favorizojnë, ndaj mundohuni të studioni më mirë lëvizjet e radhës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.