Standard.al

Zgjedhjet në Maqedoni/ Dalin rezultatet e para, Besa në avantazh ndër partitë shqiptare

0

Nga numërimet e para që janë publikuar në ueb-faqen zyrtare të KSHZ, vërehet një rezultat i ngushtë mes LSDM dhe VMRO tek partitë maqedonase.

Ndërsa tek ato shqiptare, është Lëvizja BESA ajo që po sfidon BDI.

Ndërsa Partia Demokratike Shqiptare ka marrë më pak vota se që ishte menduar.

Numërimet janë në fazën zyrtare, që do të thotë se trendi mund të ndryshojë në vijim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.