Standard.al

DETAJET/ Babai i të shumëkërkuarit u vra në sy të vajzës së mitur. Si i zunë pritë në shtëpinë e pabanuar (Foto)

0

Kur kanë kaluar pak orë nga ngjarja e rëndë që tronditi Ksamilin mbrëmjen e sotme, pasi persona ende të paidentifikuar ekzekutuan me breshëri automatiku Agron Xhezairin, babain e Albi Xhezairit, 20-vjeçari i shumëkërkuar për vrasjen e Artur Bardhit, vëllai i ish-kreut të njësisë administrative të Kaçanikut, krim i ndodhur më 24 shtator në Shëndëlli.

Pasi i shpëtoi një atentati me bombë të telekomanduar në makinë, 2 muaj më parë, duket se ditën e sotme autorët janë siguruar të kryejnë mirë punën e nisur.

Burime të BalkanWeb sjellin detaje të tjera për këtë krim të rëndë që shtojnë më shumë dyshimet, se vrasja është kryer për hakmarrje.

Mësohet se personi, apo personat që i kanë bërë atentat Agron Xhezairit, kanë zënë pritë para banesës së tij dhe e kanë pritur derisa ky i fundit të dalë nga banesa. Ata janë fshehur tek një ndërtesë e pabanuar dhe e kanë qëlluar 53-vjeçarin me automatik, kur ndodhej në shkallët e jashtme. Por kur kanë parë që ky i fundit ka tentuar të hyjë në banesë, kanë shtënë sërish duke e lënë të vdekur

Të njëjtat burime saktësojnë se bashkë me të atin nga banesa ka dalë edhe vajza e tij e mitur, e cila ka qenë dëshmitare e krimit të rëndë./bw

foto-sakt-2 foto-sakt-1 foto-sakt-4-1

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.