Standard.al

Liga e Europës, më në fund shënon Mkhitarian (Video)

0

Mançester Junajtid dhe Roma luajnë tani ndeshjet e tyre të fundit në fazën në grupe të Ligës së Europës. Por nëse italianët kanë siguruar kalimin në turin tjetër të turneut, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për skuadrën e Zhoze Murinjos, e cila duhet të fitojë për të bërë hapin e radhës, përndryshe do të jetë në varësi të rezultatit të ndeshjes tjetër në grup.

Po luhen

GRUPI A

Fejenord-Fenerbahçe 0-1
22′ Sou

Zoria-Mançester Junajtid 0-1
48′ Mkhitarian

GRUPI B

APOEL-Olimpiakos 1-0
20′ Soteriu

Jang Bojz-Astana 0-0

GRUPI C

Anderleht-St. Etien 2-0
21′ Çipçiu, 31′ Stançiu

Mainz-Kabala 2-0
30′ Hak, 41′ De Blasis

GRUPI D

AZ Alkmar-Zenit 2-0
7’ Rienstra, 43′ Haps

Makabi Tel Aviv-Dundalk 2-1
21′ (p) T. Ben Haim, 38′ Misha / 27′ (ag) Dasa

GRUPI E

Astra Giurgiu-Roma 0-0

Viktoria Plzen-Austria Vjenë 1-2
44′ Horava / 18′ (p) Holzhauser, 40′ Rotpuler

GRUPI F

Rapid Vjenë- Atletik Bilbao 0-0

Sasuolo-Genk – Ndeshja është shtyrë për nesër për shkak të mjegullës./panoramasport

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.