Standard.al

“Don’t go”, kënga e shqiptarit për Obamën bëhet hit në Amerikë (VIDEO)

0

Me një këngë që mban titullin “Don’t go”, një shqiptar ka thyer të gjitha parashikimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Arsyeja? Kënga i dedikohet Barack Obamës, Presidenti në largim i SHBA, i cili do të zëvendësohet në janar nga fituesi i zgjedhjeve të fundit, Donald Trump.

Kënga këndohet nga Jon Tarifa, një shqiptar që është rritur në SHBA, ndonëse për momentin jeton në Holandë. Kënga e tij është bërë aq e suksesshme sa ia ka kaluar edhe këngëtares me famë botërore, Sias në renditje. Po ashtu shqiptari ka lënë pas edhe John Legend dhe Nicky Minaj./BW/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.