Standard.al

Horoskopi për ditën e sotme 2 dhjetor 2016

0

Dashi
Ditë shumë e qetë kjo e sotmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Gjithçka do ju shkojë ashtu si e kishit ëndërruar. Në planin financiar do jeni me shumë fat dhe do kryeni të gjitha shpenzimet e domosdoshme.

 

Demi

Do jeni me humor shumë të mirë gjatë kësaj dite dhe do jeni të gatshëm të bëni çdo lloj sakrifice në mënyrë që gjërat të ecin si duhet. Në planin financiar duhet t’i gjykoni mirë gjërat në mënyrë që të mos përballeni me vështirësi apo probleme.

Binjakët

Qëndrojini sa më besnikë partnerit tuaj gjatë kësaj dite sepse në të kundërt lidhja që keni krijuar prej kohësh do marrë fund. Beqarët do ndihen më të lirë për të vepruar dhe do takojnë persona të ndryshëm sot. Kujdes duhet treguar me financat.

Gaforrja

Shtojini dozat e imagjinatës gjatë kësaj dite ju që jeni në një lidhje dhe mundohuni t’i tregoni partnerit sa shumë i rëndësishëm është për ju. Mbrëmjen kushtojani familjes, sepse do të gëzohen shumë nga prania juaj.

Luani

Ditë shumë e turbullt kjo e sotmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Asgjë nuk ka për të shkuar si e kishit ëndërruar, madje edhe debatet do jenë të njëpasnjëshme. Ruani qetësinë dhe mos u nxitoni në përgjigjet që do jepni.

Virgjëresha

Ana profesionale nuk do ketë asnjë ndryshim nga disa ditë më parë. Po u treguat tolerantë dhe të pranoni të bashkëpunoni për çdo gjë me stafin që ju rrethon, gjithçka do ecë më së miri.

Peshorja

Ditë goxha e ekuilibruar kjo e sotmja për të gjithë ata që kanë dëshirë të prezantojnë projektet e tyre. Do merreni vesh më së miri me partnerin dhe do bëni plane për të ardhmen. Koha që do kaloni bashkë do jetë shumë e rëndësishme për ju.

Akrepi

Me pozicionimin e Hënës në shenjën tuaj të dashuruarit do ndihen mirë me rutinën e tyre dhe nuk do preferojnë të bëjnë ndryshime të mëdha. Disa keqkuptime në ambientin tuaj të punës mund të ndikojnë për disa orë në humorin tuaj, por mos u shqetësoni sepse gjithçka do kalojë shpejt.

Shigjetari

Me shumë mundësi dita e sotme do të jetë mjaft e turbullt për ata që kanë një pozicion drejtues në ambientet e tyre të punës. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe gjithsecili do kërkojë të dalë e tija. Mundohuni të mos shqetësoni veten sepse nuk jeni në një periudhë të mirë.

Bricjapi

Ditë e mbushur me sukses kjo e sotmja për të gjithë Bricjapët. Do keni mundësi t’i sqaroni të gjitha mosmarrëveshjet që keni pasur dhe do ndiheni më të qetë. Ndonjëherë është mirë t’i shprehni të gjitha pakënaqësitë që vini re, sepse nuk e rëndoni shumë veten.

Ujori

Tregohuni sa më vigjilentë gjatë kësaj dite sepse jo të gjithë kolegët janë pro jush. Mundohuni të ruani një balancë për të parë sa më mirë si qëndrojnë gjërat. Shihni me kujdes çdo veprim dhe merrni këshilla nga familja për gjithçka. Mos lejoni asnjë gënjeshtër që më vonë mund t’ju bezdisë.

Peshqit

Dita do nisë e qetë dhe pa shumë angazhime, por nuk do të mbyllet e tillë. Takime të shumta do keni në planet tuaja, sepse doni të keni sa më shumë kontakte për të mbyllur me sukses një projekt shumë të rëndësishëm për ju. Mundohuni të gjeni kohë edhe për familjen dhe partnerin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.