Standard.al

Dy 17-vjeçarët i gjunjëzohen dashurisë pasi nusja mësoi se kishte vetëm disa muaj jetë (Foto)

0

Një adoleshente e sëmurë u martua me dashurinë e saj të fëmijërisë, pasi qindra njerëz dhuruan para për të financuar dasmën e tyre të ëndrrave.

Callum Firks, 17 vjec, iu gjunjëzua dashurisë së tij të parë, Amber Snailham, gjithashtu 17 vjece, pasi mësoi se ajo vuante nga kanceri në tru dhe kishte vetëm disa muaj për të jetuar.

Dita e madhe e Amber dhe Callum u mbajt në kishën St Peter në Bishopsworth. Familjet dhe miqtë vendosën të organizonin një dasmë të madhe në vetëm disa javë dhe mblodhën më shumë se 6 mijë paund në fondacionin e krijuar online për të financuar ditën e madhe.

Familja fillimisht vendosi një objektiv modest prej 1 mijë paund në fondacion në faqen online GoFundMe për të mbuluar shpenzimet e dasmës por ata u shokuan kur panë se qindra fondacione “përmbytën” llogarinë për të plotësuar dëshirën e adoleshentëve.

3ac00d9300000578-3971428-image-a-26_14800915461253ac00e0400000578-3971428-image-a-25_14800915293103ac00dcd00000578-3971428-image-a-29_14800916249253ac00da600000578-3971428-image-a-31_14800916717563ac0108900000578-3971428-image-a-32_14800916802523ac0106b00000578-3971428-image-a-47_14800918204243ac00e2700000578-3971428-image-a-34_14800916963513ac00b8800000578-3971428-image-a-35_14800917161753ac0107700000578-3971428-image-a-48_14800918253563ac0109400000578-3971428-image-a-36_14800917223903ac00e5e00000578-3971428-image-a-37_14800917330373ac0106600000578-3971428-image-a-49_14800918302533ac0106f00000578-3971428-image-a-38_14800917380753ac00db700000578-3971428-image-a-39_14800917439823ac00df100000578-3971428-image-a-50_14800918342443ac00d8500000578-3971428-image-a-40_14800917540703ac0105f00000578-3971428-image-a-41_14800917630513ac00ddb00000578-3971428-image-a-44_14800917912693ac00dc500000578-3971428-image-a-45_14800918007293ac00ba000000578-3971428-image-a-46_14800918071983abf29ab00000578-3971428-the_loved_up_schoolchildren_made_the_commitment_after_she_reveal-a-33_1480091683444

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.