Standard.al

Lëvizja “Për Universitetin” kërkon dorëheqjen e ministres Nikolla, aktivistët mblidhen përpara Ministrisë së Arsimit

0

Aktivistë të Lëvizjes për Universitet janë duke u mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit për të protestuar dhe për të kërkuar dorëheqjen e Lindita Nikollës.

Studentët protestojnë kundër vendimeve klienteliste siç i quajnë ata, të marra në dëm të studentëve dhe arsimit të lartë publik.

Javën e kaluar studentja Mirela Ruko, pjesë e Lëvizjes për Universitetin në shenje proteste i hodhi ministres Lindita Nikolla nje shishe me salcë në kokë.

protesaaprotessaprotesta-e-studenteve

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.