Standard.al

Qyteti ndërton nënkalim për pinguinët (Video)

0

Qyteti i Omaru në Zelandën e Re ka ndërtuar një nënkalim që lidhë vendbanimin e pinguinëve me detin.

Kjo është bërë për shkak se lloji pinguinëve të kaltër ishte rrezikuar dukshëm pasi që shumë nga ata kishin vdekur pasi që ishin goditur nga vozitës të pakujdesshëm makinash, transmeton arbresh.info.

Ky gjest është përshëndetur nga shumë organizata për mbrojtjen e kafshëve dhe shumë qytetarë të tjerë.

Tani pinguinët të sigurte dhe të lumtur kalojnë rrugën për në det.

https://www.youtube.com/watch?v=mrD0wqXMgJs

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.