Standard.al

VIDEO/ Çfarë po ndodh në Laprakë? Banorët: Jemi pa energji, kabllot elektrikë kanë marrë flakë

0

Një zonë e Laprakës nuk ka energji elektrike mbrëmjen e sotme. Por, kjo nuk është e gjitha. Banorë të kësaj zone kanë raportuar pranë Jeta Osh Qef se kabllot e energjisë elektrike kanë marrë flakë. Banorët kanë thënë se askush nuk përgjigjet pavarësisht telefonatave për ndihmë. “Në këto momente një pjesë e Laprakës është pa drita. Gjithashtu kanë marrë flakë telat dhe po digjen gjithë rrjetet. Banorët s’dinë çfarë të bëjnë, na kapi frika, por askush nga emergjencat nuk përgjigjet”, shkruan raportuesi.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.