Standard.al

Nëna e nxjerr jashtë nga shtëpia djalin e saj shtatë-vjeçar sepse ‘votoi’ për Donald Trump

0

Një nënë e cila Teksasi ka nxjerrë më forcë nga shtëpia djalin e saj shtatë-vjeçar sepse kishte votuar për Donald Trump në zgjedhjet e simuluara është arrestuar për keqbërje nga policia.
Videoja, e cila është publikuar të premten, ka treguar gruan që keqtrajton të birin dhe e quan “fans te Donald Trump” duke e shtyjnë atë nga dera me një valixhe dhe një shenjë kartoni ku lexohet preferenca tij të votimit.
Megjithatë autoritetet u thanë mediave lokale se hetuesit nuk kanë gjetur prova krimi, shkruan “The Independent”.
Shumë kanë bërë thirrje që nëna të përballet me akuza, pasi djali është parë duke ulëritur nga tmerri.
“Që të votosh për Donald Trump duhet të dalësh jashtë kësaj shpie, “tha nëna.
Ajo pastaj duke treguar nga kartoni dhe thotë: ” Pra, kur njerëzit të shohin jashtë, do e dinë pse ke përfunduar aty.
Nëna është intervistuar nga policia dhe Shërbimet e Mbrojtjes së fëmijëve, pasi postoi videon  e sipërpërmendur në faqen e saj në Facebook.
Dedektivët thanë se kishin takuar djalin dhe se duket të ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.