Standard.al

Video/ Sulm në stacionin e metrosë në Frankfurt, 4 persona theren me thikë

0

Një person i armatosur me thikë ka therur katër persona në stacionin e trenave në Frankfurt, dhe tani ndodhet në arrati.

Sulmi ka ndodhur këtë pasdite në stacionin Hauptwache të qytetit gjerman, ndërsa bëhet e ditur se katër persona kanë marrë lëndime, transmeton Gazeta Express.

Tani për tani nuk dihet motivi i sulmit. Në vendin e ngjarjes kanë dalë shumë oficerë të policisë dhe shpëtimtarë.

Gjermania është tronditur nga sulmet terroriste sivjet, duke bërë që të kritikohet politika e dyerve të hapura ndaj emigrantëve e kancelares Angela Merkel. /Express/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.