Standard.al

I shpëtoi policisë italiane prej 8 muajsh, arrestohet bosi shqiptar i drogës

0

shqiptar i drogës, Bledi Sota është arrestuar sot nga Policia italiane, pasi i shpëtoikësaj të fundit dy herë.

Sota po priste që të kalonte kufirin dhe të arratisej drejt Zvicrës. Emri i tij, për herë të parë është përmendur në operacionin “Kamarina Drugs1”, që u zhvillua më 1 mars të këtij viti. Por Sota arriti që t’i shpëtonte policisë në atë kohë.

Më pas, operacioni i dytë u zhvillua më 22 tetor të këtij viti dhe Sota përsëri shpëtoi duke u fshehur në Breshia.

Por, pas 8 muajsh arrati, bosi i kokainës është kapur dhe bëhet i 21-ti person që arrestohet për bandën famëkeqe të Lombardisë. Ai u arrestua në Milano teksa tentonte që të arratisej drejt Zvicrës.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.