Standard.al

Denoncimi/ Drejtues të policisë së qarkut të Durresit janë të implikuar në trafikun e drogës

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka treguar me emra konkretë shefat dhe drejtuesit e policisë në Durrës që janë të lidhur me trafikantët e drogës dhe të implikuar në ngjarjen e avionit që u rrëzua në Ishëm para disa muajsh.

Sipas Berishës, çdo natë në atë zonë bregdetare qarkullojnë skafe që bëjnë transportin e drogës, ndërsa ka treguar edhe një ngjarje që ndodhi disa ditë më parë në Durrës.

Policia ndaloi person me precedent penal dhe të armatosur që lëvizte me makinë të blinduar. Por, pas ndërhyrjes së shefit të krimeve në Durrës, ai është liruar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.