Standard.al

Atentat ndaj Vuçiçit? Gjendet arsenal armësh pranë banesës së tij

0

Në afërsi të shtëpisë së familjes së kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç, në Jajincima, është gjetur një makinë e mbushur me armë, shkruan Tanjug.

Në makinë janë gjetur, armë, granata, mitraloz dhe municione.

Është raportuar që makina është gjetur rreth 50 metra larg rrugës që të çon në shtëpinë e familjes së kryeministrit.

Me urdhër të prokurorisë është marrë vendimi për tu bërë analizat e ADN-së si dhe është bërë largimi i të gjitha armëve nga vendi i ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.