Standard.al

Horoskopi 26 Tetor 2016

0

Dashi (21 mars- 19 prill)

Personat që do njihni sot, do qëndrojnë për shumë kohë pranë jush, kështu që jepuni mundësinë tju njohin më mirë. Zakonisht, përpiqeni të shmangni takimet me njerëz të rinj, por sot nuk është dita e duhur për ta bërë ktë gjë. Angazhohuni në aktivitete sociale dhe bëhuni më të afrueshëm me personat e tjerë.

Demi (20 prill- 19 maj)

Planetet po ju dërgojnë shumë energji pozitive, kështu që mundohuni ta shfrytëzoni më së miri. Sot do keni disa supriza të këndshme, të cilat do ju nxjerrin nga rutina dhe do ju argëtojnë. Kjo do të jetë një nga ato ditët, në të cilat ju duket se gjithçka rrotullohet rreth jush. Gjithashtu, është moment i mirë për të krijuar njohje të reja.

Binjakët (20 maj- 20 qershor)

Është koha të vini trupin në lëvizje, duke u marrë me aktivitete sportive. Shfrytëzoni disa orë nga koha juaj e lirë, për të shkuar në palestër ose për të bërë një shëtitje me miqtë tuaj. Ka shumë mënyra për të djegur kalori dhe për tu argëtuar njëkohësisht. Vereni në punë energjinë që keni.

Gaforrja (21 qershor- 22 korrik)

Sot do përpiqeni të sfidoni dikë në mënyrë konstruktive dhe profesionale, kështu që mos ngurroni të kundërshtoni deklaratat pa kuptim dhe pa logjikë të tij. Ndërkohë, një person i tretë do përfshihet në ktë situatë, duke krijuar debat. Reagoni vetëm në momentet e duhura dhe me argumenta të menduara mirë.

Luani (23 korrik- 22 gusht)

Kohët e fundit keni qënë pak pasivë dhe keni dëshirë të dilni e të argëtoheni. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që duhet të jeni dakort me çdo lloj plani, vetëm që të merreni me diçka. Mos harxhoni kohën duke bërë aktivitete që nuk ju pëlqejnë dhe nëse planet nuk ju realizohen, më mirë ta kaloni ditën duke u relaksuar.

Virgjëresha (23 gusht- 22 shtator)

Për shkak të një incidenti të vogël, një personi të afërt me ju do reagojë në mënyrë shumë emocionale, duke shfaqur një anë të panjohur të tijën. Do kuptoni që askush nuk është i përsorur dhe të gjithë kanë mënyra të ndryshme të përballimit të situatave. Përpiquni që të tregoheni ju të fortë, në mënyrë që të tjerët të kenë dikë për tu mbështetur.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Sot nuk do jeni në sinkronizim me disa prej miqve tuaj dhe kjo do krijojë një situatë të sikletshme. Një person i caktuar po krijon tension mes jush, por ju nuk keni durim për kto lloj situatash. Është e lodhshme të merresh me persona të pasigurtë në vete, të cilët janë gjithmonë në kërkim të komplimentave për të mbushur boshllëkun e tyre. Përpiquni të distancoheni nga persona të tillë.

Akrepi (23 tetor- 21 nentor)

Sot duhet të nxirrni në pah anën tuaj aventuriere dhe ta lini për pak kohë që të drejtojë jetën tuaj. Kjo gjë, jo vetëm që është një pjesë e rëndësishme e karakterit tuaj, por ju ndihmon që të dilni herë pas here nga rutina dhe i bën ditët tuaja më emocionuese. Nëse diçka është jashtë vizionit tuaj, mos ndaloni derisa të arrini ta realizoni.

Shigjetari (22 nentor- 21 dhjetor)

Sot, vizioni juaj për të ardhmen, është turbulluar nga dëshirat dhe shpresat e tepërta. Është mirë që të jeni pozitivë në jetë, por gjithashtu, është mirë të jeni me këmbë në tokë. Keni nevojë ta dëgjoni të vërtetën nga një mik, pasi për momentin dëgjoni vetëm atë që ju keni dëshirë. Ndoshta, prespektiva e tyre objektive, ju ndihmon të qartësoni idetë.

Bricjapi (22 dhjetor- 20 janar)

Sot keni dëshirë të filloni një projekt të ri, por mos harroni se jeni ju ata që keni kontroll mbi rrjedhën e ngjarjeve. Ky projekt mund të jetë një sukses ose dështim, kështu që tregoni kujdes në hapat që ndërmerrni. Energjia që do shpenzoni me të, do jetë ekuivalente me kënaqësinë që do fitoni pas përfundimit, prandaj duhet ta filloni diçka vetëm nëse jeni të sigurt që do e çoni deri në fund.

Ujori (21 janar- 19 shkurt)

Sot do ju vijë një mundësi e mirë për të bërë disa punë shtesë, kështu që mos e refuzoni, pasi do ju ndihmojë të mbushni ditën tuaj. Pjesën e lirë të kohës shfrytëzojeni për ta kaluar me miqtë dhe familjarët. Kohët e fundit, keni pasur një jetë të qetë dhe kjo ju ka dhënë shumë siguri për të ardhmen.

Peshqit (20 shkurt- 20 mars)

Një person do ketë nevojë për ndihmë sot dhe ju duhet të përpiqeni ta ndihmoni. Kjo do e forcojë lidhjen tuaj me të dhe do ju mbushë me kënaqësi. Gjithashtu, në një moment vështirësie, do keni kujt ti drejtoheni. Megjithatë, gjëja më e rëndësishme është të mos e kurseni ndihmën për çdo person në nevojë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.