Standard.al

Shokuese/ Fitoi shortin për tu hedhur në erë, ja si gëzon xhihadisti (VIDEO)

0

Ushtarët e organizatës terroriste ISIS, janë filmuar duke hedhur short se kush do të jetë kamikazi në sulmin e ardhshëm, ku në një moment shihet një i ri duke kërcyer dhe buzëqeshur nga gëzimi se do të vetësakrifikohet.

Një video propaganduese e publikuar nga ky grup terrorist, shfaq momentin kur një i ri që fiton shortin nuk mund të përmbahet nga emocionet dhe gëzimi, për faktin se do të jetë njeriu i ardhshëm që do ta hedh veten në erë, transmeton Telegrafi.

Me të kuptuar se është i ‘përzgjedhuri’, xhihadisti vrapon të që përgatitet për misionin vetëvrasës, ku pas disa sekonda me një veturë të blinduar hedh veten në erë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.