Standard.al

Moti/ Ja kur do pushojnë shirat

0

Që nga dita e nesërme deri të shtunën do të ketë përmirësim të motit, njofton Meteoalb, duke bërë që kthjellimet të jenë dominante.

E diela dhe e hëna do të risjellin shira të përkohshëm në vend.

Përsa i përket temperaturave, nesër do të ketë rënie në mëngjes duke bërë që termometri të zbresë në zonat malore deri në 3 gradë C ndërsa në mesditë do të ketë rritje të lehtë të tyre.

Parashikohet që dita e premte si edhe fundjava të sjellin rritje të ndjeshme të temperaturave deri në 27 gradë C.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.