Standard.al

Basha: Me shiun e parë qytetet përmbyten, Rama rreh gjoksin për suksese imagjinare duke mos u ardhur në ndihmë banorëve

0

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë fajtor kryeministrin Rama dhe qeverinë e tij për situatën e përmbytjeve në Laç. Në një deklaratë për mediat, Basha thotë se qytetaret jane braktisur nga kjo qeveri e papergjegjshme qe kujtohet per ta vetem per tju marre voten.

Deklarata e Bashës

Nderkohe qe Edi Rama rrihte gjoksin per suksese imagjinare, qindra familje te Lacit dhe Fushe Krujes u lane ne meshire te fatit. Keto jane investimet e rilindjes: me shiun e pare qytetet permbyten, shtepite e bizneset po ashtu. Qytetaret jane braktisur nga kjo qeveri e papergjegjshme qe kujtohet per ta vetem per tju marre voten.
Fatkeqesisht permbytjet mbreme shkaktuan nje tjeter viktime, ashtu si edhe nje vit me pare. Duke shprehur ngushellimet per familjen e Kol Menges qe humbi jeten tragjikisht per shkak te permbytjeve, i bej thirrje qeverise te lere propaganden dhe te marre ne dore situaten per te ndalur cdo fatkeqesi tjeter dhe per tju ardhur ne ndihme banoreve te goditur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.