Standard.al

Horoskopi 6 Tetor 2016

0

Dashi (21 mars- 19 prill)

Sot mund të keni disa vizita prej miqve tuaj të dashur. Do ta keni ditën tepër të ngarkuar dhe do të keni shumë gjëra në mendje, por megjithatë do të gjeni kohë dhe për rrethin tuaj shoqëror. Përpara se të shkoni në shtrat, çlirohuni nga mendimet.

Demi (20 prill- 19 maj)

Paratë kanë filluar tju mbarohen shumë shpejt dhe kjo po ju shqetëson. Ndoshta keni shpenzuar më shumë seç duhet, por mos u shqetësoni, pasi do ta merrni veten shumë shpejt. Filloni të mësoni si ti menaxhoni paratë.

Binjakët (20 maj- 20 qershor)

Sot do të keni shumë gjëra në mendje dhe do të qëndroni të heshtur dhe pak të tërhequr prej të tjerëve. Personat rreth jush do të habiten me sjelljen tuaj, por për momentin keni gjëra më të rëndësishme për të zgjidhur. Fokusohuni tek vetja juaj.

Gaforrja (21 qershor- 22 korrik)

Sot do të jetë një ditë e mirë për ju. Duhet të ndjeheni të lumtur, entuziastë dhe optimist për të ardhmen. Marrëdhëniet me familjen, miqtë dhe personat përreth janë shumë të mira. Prisni një surprise nga një person të cilin keni kohë pa e takuar.

Luani (23 korrik- 22 gusht)

Do të merrni shumë ftesa për evente sociale sot. Mos i refuzoni, pasi sa më shumë njohje të reja të krijoni, aq më mirë është për ju. Megjithatë, dita e sotme do ju lodhë paksa dhe mezi prisni të shkoni në shtëpi pranë partnerit/partneres tuaj.

Virgjëresha (23 gusht- 22 shtator)

Sot do ju mungojë përqëndrimi, pasi keni shumë gjëra në mendje. Disa persona mund të ofendohen nga distancimi juaj, ndërsa disa të tjerë mund të jenë të kënaqur. Por mos u shqetësoni shumë për këtë gjë. Mundohuni të zgjidhni fillimisht problemet tuaja dhe më pas filloni të shqetësoheni për të tjerët.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Sot do të takoni shumë persona që nuk i njihni dhe kjo do të jetë emocionuese, por dhe pak e bezdisshme njëkohësisht. Ndoshta nuk jeni në humorin e duhur për të krijuar njohje të reja. Mundohuni që të dëgjoni më shumë dhe të flisni më pak.

Akrepi (23 tetor- 21 nentor)

Mendja juaj sot do të udhëtojë drejt vendeve ekzotike apo vendeve të lashta. Ëndërra të tilla janë të mundura, mjafton të keni shpirtin e aventurës. Nëse dëshironi të merreni me një aktivitet të ri, sot është dita më e mirë për ta nisur.

Shigjetari (22 nentor- 21 dhjetor)

Sot do ta keni të vështirë të bindni dikë, pavarësisht fakteve apo shpjegimeve bindëse që do paraqisni. Mos u bëni shumë insistues, pasi ky person mund të ketë nevojë që ta mendojë qetësisht për disa ditë. Ndërkohë, bëhuni të duruar dhe fokusohuni tek gjërat e tjera.

Bricjapi (22 dhjetor- 20 janar)

Ndjeni dëshirën për të bërë diçka humanitare dhe po perpiqeni të gjeni mënyra për të dhënë ndihmën tuaj. Megjithatë do të shihni se keni disa probleme me paratë, pasi i keni shpenzuar në disa gjëra të tjera. Kjo nuk duhet tju tërheqë nga qëllimi juaj.

Ujori (21 janar- 19 shkurt)

Sot e keni mendjen tek një udhëtim që mund të jeni duke planifikuar me familjen ose partnerin/partneren tuaj. Miqtë do ju ofrojnë këshilla, por nuk do i pranoni dhe kjo për shkak se vetëbesimi juaj është më i lartë seç duhet.

Peshqit (20 shkurt- 20 mars)

Sot do të jeni shumë të ngarkuar me punë, po ashtu dhe partneri/partnerja juaj. Kjo do ja u bëjë të vështirë që të gjeni kohë për njëri-tjetrin, por mundohuni që në mbrëmje ta lini mënjanë punën dhe të shijoni praninë e partnerit/partneres.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.