Standard.al

Vëmendje! Shumë shpejt vjen modeli i ri i Land Rover që keni ëndërruar (FOTO)

0

Vetëm pak ditë pasi lansoi modelin Discovery, kompania britanike ka bërë të ditur se pas dy vitesh do ta lansojë një Defender të ri.

Mësohet se kjo veturë e destinuar për terrene të vështira, do të ketë arkitekturë alumini të bazuar në Discovery, Range Rover dhe Range Rover Sport.

Por, nuk do të jetë e ngjashme me Evoque apo Discovery Sport.

Mësohet se dizajni është finalizuar, ndërsa inxhinierët janë duke i testuar disa nga pjesët që e vënë në lëvizje veturën.

Ky Land Rover pritet të ketë ndryshime të mëdha, që do të pranohen menjëherë nga entuziastët e këtij brendi.

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 2

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 3

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 4

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 5

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 6

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 7

Land Rover Defender i ri do të lansohet më 2018 foto 8

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.