Standard.al

Horoskopi 2 Tetor 2016

Dashi (21 mars- 19 prill)

Sot do të jetë një ditë e mirë për ju, por për fat të keq, nuk do të jetë e tillë për një person të rëndësishëm për ju. Mundohuni të tregoheni të kujdesshëm me ktë person, pasi për momentin është shumë i ndjeshëm. Kjo nuk do të thotë të lini mënjanë lumturinë tuaj, por njëkohësisht, nuk duhet ta bëni atë të ndjehet keq. Jepini mbështetjen tuaj në çdo moment.

Demi (20 prill- 19 maj)

Puna në grup, duhet të jetë shumë e rëndësishme dhe pavarësisht se nuk është mënyra më e shpejtë për të përfunduar diçka, mund të quhet mënyra më e pëlqyeshme dhe efikase. Kur të bëni zgjedhjen e personave në ekipin tuaj, sigurohuni që të mos kenë të njëjtat këndvështrime si ju. Sa më shumë diversitet të ketë, aq më mirë do realizohet puna. Keni aftësi të mira drejtuese dhe kjo do ju ndihmojë shumë në ktë metodë punë.

Binjakët (20 maj- 20 qershor)

Të gjithë personat rreth jush, janë të mbushur me energji pozitive dhe kjo do ju sigurojë një ditë të qetë. Ky pozitivitet do ju trasmetohet dhe ju dhe do kuptoni që sa më shumë kohë të shpenzoni me persona të tillë, aq më bukur do i kaloni ditët. Frymëzohuni prej tyre dhe mbusheni jetën me optimizëm, pasi në ktë mënyrë do arrini gjëra të mëdha.

Gaforrja (21 qershor- 22 korrik)

Gjithmonë ka hapësirë për kompromis, në lidhje më atë që ju dëshironi të bëni dhe me atë çfarë do partneri/ja juaj. Mos u bëni kokëfortë, por menaxhojeni situatën me logjikë të ftohtë. Mund të gjeni një rrugë të mesme, duke mos u cënuar dëshirat e askujt. Në një lidhje të fortë, duhet që të dy personat të sakrifikojnë aty ku është e mundur.

Luani (23 korrik- 22 gusht)

Sot mund të viheni në qëndër të vëmendjes, në një aktivitet social. Kjo është diçka me të cilën nuk jeni mësuar dhe do ju duket pak e sikletshme. Do të jenë të pranishëm disa persona të rëndësishëm, kështu që duhet të tregoheni të kujdesshëm në ato që do thoni. Megjithatë, mos u shqetësoni, pasi gjërat do shkojnë mirë.

Virgjëresha (23 gusht- 22 shtator)

Sot, zgjidhni një mënyrë tjetër komunikimi, ndoshta atë elektronike. Do e shihni që reagimi i personave do të jetë më i shpejtë. Gjithashtu, tregohuni sa më kreativ në organizimin e aktiviteteve sociale, duke mos lejuar që të tjerët të humbasin interesin. Përpiquni të ngeleni sa më gjatë në kujtesën e tyre.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Nëse ndjeheni të ngarkuar emocionalisht, mos e sforconi më veten me punë të tepërta. Nuk është e domosdoshme që ti përmbushni të gjitha qëllimet në një kohë. Ndonjëherë gjërat nuk shkojnë sipas planit dhe kjo nuk ju bën ju fajtorë. Të pranosh që shpesh herë jemi të pafuqishëm ndaj disa situatave të caktuar nuk është diçka e bukur, por është e paevitueshme.

Akrepi (23 tetor- 21 nentor)

Është koha që ju të nxirrni në pah, aftësitë tuaja për tu përshtatur me çdo person. Nëse dikush ka nevojë për mbështetje, përpiquni të jeni aty kur ai ta kërkojë. Së shpejti mund të njiheni dhe me një person të veçantë, me të cilin mund të krijoni një marrëdhënie romantike. Me kalimin e kohës, do bëheni të pandarë nga njëri-tjetri.

Shigjetari (22 nentor- 21 dhjetor)

Në jetën tuaj po ndodhin ndryshime të mëdha dhe duket se ju jeni shumë të kënaqur me to. Megjithatë, duhet të bëheni të duruar, pasi do e keni të vështirë ti përballoni të gjitha në të njëjtën kohë. Lerini gjërat të rrjedhin natyrshëm dhe çdo gjë do ndodhë në kohën e vet. Angazhohuni me aktivitete argëtuese, në mënyrë që të largoni mendjen.

Bricjapi (22 dhjetor- 20 janar)

Të qënit pak xhelozë për miqtë tuaj, është një zakon i keq, kështu që mundohuni ta lini pas krahëve. Ka shumë mundësi që pasiguria në lidhje me miqësitë tuaja, vjen si pasojë e pasigurive që keni në vete. Mos harroni që ashtu si të tjerët, dhe ju keni një vend të veçantë në jetën e miqve tuaj dhe atë nuk mund ta zerë askush.

Ujori (21 janar- 19 shkurt)

Nëse dikush ju kërkon të përfshiheni në një çështje që nuk është në interesin tuaj, do të ishte më mirë sikur të refuzonit. Kursejini vetes kohë dhe energji, për të bërë gjëra më të rëndësishme për ju. Nëse nuk doni të lëndoni ndjenjat e tyre, mund të sajoni një gënjeshtër të bardhë, e cila nuk dëmton askënd. Jo gjithmonë duhet thënë po.

Peshqit (20 shkurt- 20 mars)

Zakonisht fokusoheni shumë tek detajet e vogla dhe sot është një prej atyre ditëve. Përqëndrimi i madh gjatë punës, ju ve në një pozitë më të fuqishme se personat e tjerë. Ju do keni përgjigjet, atëhere kur gjithë të tjerët do jenë ende duke zgjidhur çështjen. Përveç punës së tepërt, keni nevojë dhe për pushim, kështu që shfrytëzoni disa orë nga dita juaj.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.