Standard.al

Dasma luksoze me “nivel sigurie të Shtëpisë së Bardhë” (Foto)

Ishte padyshim një dasmë për tu mbajtur mend për dy trashëgimtarët pasanikë dhe 600 të ftuar dhe miq të famshëm të tyre në Francën Jugore.

Alberto Mugrabi, djali 46 vjeçar i indrustialistit Izraleit e koleksionues arti Jose Mugrabi,i tha “po” 23 vjeçares Colby Jordan, vajzës së miliarderit 68 vjeçar, biznesmenit nga Chicago John W.Jordan II.

Dhëndri dhe nusja sa gjysma e moshës së tij u martuan përmes një ceremonie luksoze në Hotel du Cap-Eden-Roc në Antibes.

Për dasmën 5 milionë dollarëshe çifti mori me qera të gjithë pronën, pavarësisht se të ftuarit paguan për dhomat e tyre. Lista përfshinte supermodelet Karlie Kloss dhe Heidi Klum, binjaket Olsen, Princeshë Beatrice dhe Owen Wilsen.

Para ceremonisë u paralajmërua se do të kishte një “nivel sigurie të Shtëpisë së Bardhë” dhe se kishte monitorues anti-dronë në ndërtesë. Gjithashtu të ftuarve iu kërkua të mos postonin foto në rrjete sociale, por shumë prej tyre e injoruan këtë pjesë.

 

38D1670400000578-3807893-image-a-71_147491848252038CF3D7B00000578-3807893-Picture_perfect_A_look_back_at_the_hotel_from_the_nuptials-a-31_147491183835038CF3D7700000578-3807893-Flowers_upon_flowers_Guest_can_be_seen_walking_down_the_aisle_to-a-45_147491183889238D166FD00000578-3807893-image-a-78_147491901085738D1672200000578-3807893-image-a-83_147491905741538D1732100000578-3807893-image-a-62_147491813194238CF3D9D00000578-3807893-Man_cave_The_bride_and_her_new_husband_s_many_groomsman_includin-a-21_147491183799238CF3DFB00000578-3807893-Pretty_fly_Christie_s_auctioneer_Loic_Gouzer_was_also_a_guest_an-a-15_147491183783538CF3E2A00000578-3807893-image-a-8_147491183740138CF3DC700000578-3807893-image-a-11_147491183756138CF3DBA00000578-3807893-Long_walk_Jordan_was_walked_down_the_aisle_by_her_billionaire_fa-m-57_147491506220038CF3DB600000578-3807893-Date_night_Supermodel_Karlie_Kloss_took_Princess_Beatrice_as_her-a-14_147491183772138CFCD2300000578-3807893-Hot_in_here_Heidi_Klum_posted_a_photo_over_the_weekend_from_the_-a-10_147491183753438CF5F8000000578-3807893-Party_down_Groomsman_Owen_Wilson_shakes_the_hand_of_Aby_Rosen_s_-a-13_147491183769338CF3D8B00000578-3807893-Twinning_Mary_Kate_and_Ashley_Olsen_were_among_the_many_famous_g-m-56_147491501923938CF3DBE00000578-3807893-They_do_Alberto_Mugrabi_46_and_Colby_Jordan_23_were_married_over-a-7_1474911837129

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.