Standard.al

Tom Hanks në politikë? Ja përgjigja e aktorit

Tom Hanks hedh poshtë zërat: Nuk do i futem politikës Aktori Tom Hanks ka hedhur poshtë zërat se ka dëshirë t’i futet politikës dhe se një ditë do të kandidojë për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Kush dreqin do e donte atë punë? Nuk dua asnjë punë ku më duhet të përgjigjem në telefon”, tha duke qeshur aktori i famshëm për “60 Minutes”. Ai shtoi se aktrimin e bën për qejf dhe se do të vazhdojë të interpretojë nëpër filma edhe nëse do të paguhej fare pak. Protagonisti i “Forrest Gump” ka qenë kritik me kandidatin republikan Donald Trump, por, kur u pyet se si e imagjinonte Amerikën nën drejtimin e Trump, Hanks tha: “Do të jemi mirë. Nuk dua që Donald Trump të jetë president i SHBA, por në një këndvështrim të gjerë, Amerika e rregullon vetë veten”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.