Standard.al

Presidenti Nishani mesazh ngushëllimi për kryebashkiakun e Kolonjës

Presidentit i Republikës Bujar Nishani dërgoi mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të kryetarit të bashkisë Kolonjë, Arben Malo.

“E nderuara familja Malo,

Me dhimbje të thellë mora lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të kryetarit të bashkisë Kolonjë, në kohën kur më së shumti mund të jepte për familjen e tij të nderuar dhe banorët e trevës ku ai u lind dhe u rrit.

Kontributi i tij në komunitet do të mbetet përherë në mendjet dhe zemrat e bashkëqytetarëve të tij.

Dëshiroj që në këto momente të vështira t’i përcjell ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve, bashkëpunëtorëve dhe qytetarëve të Kolonjës.

Shpirti i Arbenit u prehtë në parajsën e përjetshme!

Bujar Nishani”

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.