Standard.al

Tavë me mish gjedhi që nuk e keni provuar asnjëherë më parë (VIDEO)

Përbërësit:

▪ 400 g tul mishi gjedhi,
▪ 500 ml sup gjedhi,
▪ 125 ml verë të zezë,
▪ 100 g miell,
▪ 3 patate,
▪ 3 karota,
▪ 1 qepë,
▪ 2 thelpinj hudhre
▪ 3 tufa zhumbrice,
▪ fletë dafine,
▪ kripë,
▪ piper,
▪ vaj.

Supën e gjedhit bëjeni nga eshtrat e gjedhit, perimet dhe erëzat, sipas dëshirës.

Vërejtje: Për të qenë tava me mish gjedhi sa më e shijshme, zieni në zjarr shumë të vogël.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.