Standard.al

E qerasi me vodka, pas dy javësh i kërkon paratë

Një studente bukuroshe, e cila u qeras me një Vodka nga një djalë gjatë një mbrëmjeje dy javë më parë, ka mbetur pa fjalë kur ky i fundit i kërkoi paratë përmes një mesazhi në telefon.

Abby Fenton po festonte e miqtë e saj në Sheffield të Anglisë kur i riu i ofroi pijen 6.50 paund.Ajo pranoi ofertën dhe më pas dyshja shkëmbeu numrat para se të vazhdonin në punën e tyre.

18 vjeçarja mbeti e suprizuar kur dy javë  vonë mori këtë mesazh nga një burrë misterioz: “Përshëndetje, shpresoj të mos e kesh problem e dashur, por mund të m’i japësh prapë ato 6.50 paund?.

Fenton nuk e mbante mend derisa ai u prezantua, por më pas ia transferoi paratë në llogarinë e tij bankare.

“Ia dhashë parate megjithëse në fillim nuk doja sepse mu duk shumë e ulët. Por më pas mendova se atij mund t’i nevojiteshin vërtet” u shpreh Abby për Daily Mail./ora

3831FB7600000578-0-image-a-9_1473585797214

3831FB9200000578-0-image-m-8_1473585645507

3831FB7E00000578-0-image-m-6_1473585523097

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.