Standard.al

Dhuna e inskenuar ndaj biznesmenit libanez, Luan Rama: Akt tepër i rëndë, hetim të thellë

Duke e konsideruar si akt tepër të rëndë dhunimin e biznesmenit libanez dje në Rinas, sekretari i Përgjithshëm i Lëvizje Socialiste për Integrim, Luan Rama, kërkon hetim të thellë dhe të gjithanshëm për ngjarjen.
Ai kërkon që fajtorët të dalin përpara drejtësisë.
Rama: Ky akt mesazh negativ për biznesmenët e huaj. Organet e rendit të bëjnë më shumë për parandalimin e ngjarjeve të tilla. Agjencitë e inteligjencës të intensifikojnë luftën ndaj krimit.
Biznesmeni libanez me pasaportë amerikane u dhunua dje në Rinas pas një aksidenti të inskenuar atje.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.