Standard.al

Cfarë të gatuani për darkë? Spageti me karkaleca dhe salcice (VIDEO)

Përbërësit:

▪ 500 g spageti
▪ 3 lugë gjalpë (të ndarë në dy pjesë – 2 dhe 1 lugë)
▪ 2 ½ lugë përzierje erëzash
▪ 500 g karkaleca
▪ ½ filxhan qepë të grirë
▪ ½ filxhan spec të gjelbër të grirë
▪ 500 g salsiçe
▪ 2 thelpinj hudhre
▪ 1 lugë të vogël kripë
▪ 2 lugë të vogla spec djegës të shtypur
▪ 1 lugë trumzë
▪ ½ filxhan lëng mishi pule
▪ ½ filxhan ajkë neutrale

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.