Standard.al

“Në Kurvelesh janë të mbjella 1.3 milionë rrënjë kanabis”

1

Një tjetër denoncim është bërë nga ish Kryeministri Berisha fill pasi ministri i Brendshëm Tahiri coi në disa parcela gazetarin e The Economist ku edhe po bëhejasgjësimi i mijërave rrënjë.

Në profilin e tij në facebook ai publikon mesazhin nga “qytetari dixhital” sic edhe ai e quan se në Kurvelesh rezultojnë të mbjella plot 1.3 milionë rrënjë kanabis.

Ky është statusi i plotë:

Oficeri dixhital informon:

Ne Kurvelesh jane mbjelle mbi 1.3 milion rrenje kanabis.
Sipas tij, kryeqender e plantacioneve te kanabisit eshte Nivica! Ai dergon nje foto te nje are me kanabis te Saje qorrit dhe tezakeve te tij, famozeve Habilaj. sb

“Pershendetje zoti Berisha… doja tju coj nje foto eshte ber pikerisht sot ne Kuc te Vlores ku parcelat e hashashit nuk kan fund Ku kryeplaku i fshatit Viktor Baraj Bashk me policin e zones Dhe disa te tjer bejn terror ne emer te Habilajve…”Vendi Specifikisht quhet Arat e Bishajve Cergez.Por kjo esht vetem nje parcel miq te mih ne komisariatin e Vlores me thone se sipas vlersimeve te tyre ne Kurvelesh jane te mbjella se paku 1,3 milion rrenje Kanabis me kryeqender Nivicen ,me respekt F.P”

1 Comment
  1. Daj Jaku says

    Pse nuk arrestohet asnjë në Tepelenë ose te Kurvamelesh?A ka ndonjë përgjigje ai qorri i vocërr për këtë gjëmë?Çka asht kjo gjamë o Pjetër?Qorrit na i ka hup dhe goja.(jo vetëm sytë).

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.