Standard.al

De Biasi pas ndeshjes me Marokun, shpjegon edhe përse nuk e mori Gjimshitin në Francë

0

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, u shpreh i kënaqur me formën e treguar nga kuqezinjtë në ndeshjen miqësore ndaj Marokut.

“Kjo ishte një përgjigje e mirë. Kundërshtari që kishim përpara ishte i fortë. Skuadra pas pushimeve dha përgjigje të mira”,-tha De Biazi.

I pyetur për aktivizimin e Gjimshitit dhe Hykajt, i pari u la jashtë Europianit, ndërsa i dyti u rikthye pas dy viteve me Kombëtaren, trajneri italian u shpreh se:

“Si njëri, ashtu dhe tjetri kanë qenë pjesë e jona. Më vjen keq për Jahmirin që nuk ka luajtur, por ky është një mesazh i mirë për të gjithë që unë sytë i kam për të parë dhe kur lojtarët më tregojnë se duan të bëhen pjesë e kësaj skuadre, le të vijnë me ne.

Ne jemi shumë të kënaqur me Beratin. Kur nuk erdhi në Francë, nuk erdhi për shkak të kushteve në të cilat ishte”,-tha De Biazi për mikrofonin e “Supersport”.

Kuqezinjtë e mbyllën në barazim pa gola ndeshjen miqësore me Marokun në “Loro Boriçi”. Takimi i ardhshëm do të luhet më datë 5 shtator po në Shkodër, por përballë do të jetë Maqedonina për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.