Standard.al

Disa nga yjet e Hollivudit që sakrifikuan bukurinë për rolet kinematografike (Foto

0

Për tu dukur  sa më të egra, emocionale dhe për të hyrë ashtu sic duhet nën lëkurën e personazhit, shumë nga yjet e Hollivudit kanë sakrifikuar edhe imazhin e tyre, që roli të ishte perfekt. Ja disa prej tyre.

 

Hilary Swank — Maggie Fitzgerald, Million Dollar Baby

Mayim Bialik — Amy Farrah Fowler, The Big Bang Theory

Gwendoline Christie — Brienne of Tarth, Game of Thrones

Anne Hathaway — Fantine, Les Misérables

Penélope Cruz — Italia, Don’t Move

Mia Wasikowska — Jane Eyre, Jane Eyre

Vanessa Hudgens — Agnes Bailey, Gimme Shelter

Margot Robbie — Harley Quinn, Suicide Squad

Renée Zellweger — Bridget Jones, Bridget Jones: The Edge of Reason

Cynthia Nixon — Vivian Bearing, Wit (a one-act play)

America Ferrera — Betty Suarez, Ugly Betty

Kate Winslet — Hanna Schmitz, The Reader

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.