Standard.al

Horoskopi 17 Gusht 2016

0

Dashi (21 mars- 19 prill)

Një aktivitet social ku do të merrni pjesë, do ju njohë me njerëz të rinj dhe do ju ndihmojë të njihni më mirë personat përreth jush. Nëse jeni single, mund të njiheni me një person të veçantë që do ju bëjë shumë për vete.

Demi (20 prill- 19 maj)

Ngjarjet e kohëve të fundit ju kanë bërë të ndjeheni mirë dhe optimistë për të ardhmen, veçanërisht në marrëdhniet tuaja romantike. Komunikimi me partnerin/en tuaj, ju ndihmon të zgjidhni çdo pengesë që ju del përpara. Gjithçka duket mirë për momentin, por mos u shqetësoni nëse diçka nuk shkon sipas rrugës tuaj.

Binjakët (20 maj- 20 qershor)

Një projekt për të cilin jeni duke punuar, do ju kërkojë pak më shumë kohë se zakonisht. Mund të ndjeheni pak të lodhur nga puna dhe mund të demoralizoheni disi, por do të befasoheni shumë nga rezultatet në fund. Vazhdoni me punën e mirë.

Gaforrja (21 qershor- 22 korrik)

Sot do të jetë dita e plotësimit të vizioneve tuaja, të lidhura jo vetëm me karrierën por dhe me marrëdhëniet tuaja romantike. Do të ndjeheni shumë të kënaqur me vendimet që keni marrë. I mendoni mirë gjërat, përpara se të vendosni. Kjo është një prej cilësive më të mira tuajat.

Luani (23 korrik- 22 gusht)

Sot do të zgjoheni shumë të frymëzuar dhe me një dëshirë të madhe për të nisur projekte të reja. Do vazhdoni të punoni derisa të shihni disa rezultate të mira. Gjithashtu, përqëndrimi juaj sot do të jetë maximal. Nëse e aplikoni këtë frymë çdo ditë, është e sigurt që do të ecni shumë.

Virgjëresha (23 gusht- 22 shtator)

Një nga dëshirat e momentit është realizimi i një udhëtimi dhe eksplorimi i vendeve të reja. Marrëdhënia me partnerin/en tuaj duket se po shkon shumë mirë. Ndjeheni realisht të lumtur, pavarësisht shqetësimeve të përditshme që i ndodhin gjithkujt. Lini mënjanë çdo mendim negativ dhe shijoni ditët.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Dashuria dhe romanca vazhdojnë të lulëzojnë për ju. Do e gjeni veten të përfshirë në aktivitete me miq të rinj dhe të vjetër. Do të dëgjoni zëra për një martesë të mundshme në rrethi tuaj shoqëror dhe kjo do e fusë partnerin/en në mendime në lidhje me marrëdhënien tuaj. Mos u shqetësoni sepse kjo do të jetë një gjë e mirë.

Akrepi (23 tetor- 21 nentor)

Diçka e bukur pritet tju ndodhë sot. Një person i afërt mund tju shprehë dashurinë dhe kjo do të jetë shumë e papritur për ju, ose një lajm i mirë do të vijë në lidhje me karrierën. Cfarëdo gjëje të jetë, është e sigurt që do ju gëzojë shumë. Shijojeni ditën.

Shigjetari (22 nentor- 21 dhjetor)

Gjithçka në jetën tuaj: karriera, romanca, shëndeti duket perfekte për momentin. Ju duket shumë e bukur për të qënë e vërtetë, por mos u shqetësoni pasi kështu do vazhdojë për shumë kohë. Mos mendoni për të nesërmen, por shijoni momentin.

Bricjapi (22 dhjetor- 20 janar)

Sot do ju përfshijë një optimizëm dhe entuziazëm në lidhje me të ardhmen. Jeta juaj po ndryshon në mënyrë shumë pozitive, pavarësisht se nuk është tepër e dukshme. Një romancë me një person të veçantë mund të jetë në horizont. Shijojeni sa më shumë.

Ujori (21 janar- 19 shkurt)

Ju ka lindur dëshira për të punuar pak kohë nga shtëpia. Keni nevojë për pak rehati dhe doni të shijoni lirinë që kjo mënyrë pune ju ofron. Mos u shqetësoni, pasi përsëri do të arrini ti përfundoni projektet në kohë, madje mund të keni rendiment më të lartë.

Peshqit (20 shkurt- 20 mars)

Nëse profesioni juaj lidhet me artin, sot do ju shfaqet një mundësi për të ekspozuar punën tuaj. Kjo mundësi mund të sjellë dhe përfitime monetare. Mos e refuzoni për shkak të pasigurive që mund të keni, por besoni që mund tja dilni.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.