Standard.al

Hidhet në shinat e trenit ti japë fund jetës, shpëton mrekullisht shqiptari në Itali

0

U hodh në shinat e trenit për ti dhënë fund jetës, por ka mbetur i plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në stacionin e “Sestri Ponente” në Genova, ku një shqiptar 58-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë.

Shqiptarin e ka shpëtuar ndërhyrja e policisë hekurudhore dhe më pas edhe e zjarrfikësve, ndërsa emri i tij nuk është bërë i ditur.

Ai është dërguar me urgjencë në spitalin e “San Martinos”, ku mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.