Standard.al

10 vendet turistike me femrat më seksi në botë

0

Sipas portalit amerikan Fabvana(www.fabvana.com) me bazë në Palo Alto, California, e cila promovon, modën, turizmin , artin, sportin, kulturën dhe teknologjinë, këto janë 10 vendet turistike me femrat më seksi në botë, Bullgari, Australia., Japonia,Kanadaja, SHBA,Spanja, Kolumbia, Shqipëria, Rusia dhe Brazili.

Shqipëria, renditet e treta, pas Rusisë dhe Brazilit, duke lënë pas Kolumbinë, Spanjën dhe SHBA.Në një renditje që është bërë para disa javësh nga media online fabvana.com, bukuria ekzotike shqiptare renditet në vend të tretë. Vendin e parë e mban Brazili, ndërsa në vendin e dhjetë renditet Bullgaria

Fabvana shkruan se Bota është e mbushur me femra të bukura, pavarësisht nga kombësia e tyre.

Bukuria e tyre është përcaktuar ndryshe në të gjitha “qoshet” e botës. Çfarë e bën një grua të bukur? Sipas shkencës ai ka shumë të bëjë me përmasa dhe simetri të trupit dhe fytyrës.

Këtu, shkruan Fabvana është një listë e vendeve të cilat shpesh e bëjnë top listën e 10 femrave më të bukura të botës, simbas këtij portali.

 

#10 Bullgaria


Femrat bullgare janë disa nga modelet më të kërkuara në botë. Pamja e tyre ekzotike të bën vërtet të çmendesh.

#9 Australia


Është vendi në të cilin femrat kanë një pamje mbresëlënëse. Të mos flasim pastaj për theksin që kanë… ah theksi! Janë mjaft të zonjat për të çmendur çdo mashkull.

#8 Japonia


Pamja ekzotike e femrave japoneze ka një nivel tjetër që i bën ato interesante. Trupi i vogël dhe fytyra e zbehtë mjaftojnë për të çmendur çdo mashkull.

#7 Canada


Vajzat kanadeze, përgjithësisht kanë personalitet të lartë. Kanadaja ka sjellë disa nga femrat më të nxehta në botë.

#6 Amerika (USA)


Amerikanet njihen si vajzat me flokë të artë dhe trup të tonifikuar. Nuk është aspak çudi që shumë meshkuj fluturojnë në SHBA “në kërkim të vajzave amerikane”.

#5 Spanja


Vajzat spanjolle janë ato që duket sikur vijnë nga parajsa. Trupi ekzotik dhe pamja e ëmbël i ka klasifikuar ato në femrat më të nxehta në botë.

#4 Columbia


Vajzat kolumbiane janë tradicionale, por edhe që të lënë pa frymë në të njëjtën kohë. Bukurisë së tyre natyrale është e vështirë t’i rezistosh.

#3 Albania


Tipareve zeshkane të shqiptareve është vërtet e vështirë t’u rezistosh. Pamja e tyre ekzotike godet çdo zemër mashkulli.

#2 Russia


Nëse gjatë jetës ke mundësi të takohesh me një femër ruse, konsideroje veten me fat. Ruset janë kategorizuar ndër femrat më të bukura në planet.

#1 Brazili


Femrat braziliane janë femrat me forma perfekte dhe me shpirt të gjallë. Nëse do të bëni një udhëtim në Brazil do të befasoheni aq shumë, sa nuk do keni më dëshirë të ktheheni.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.