Standard.al

Britani/ Ja si u zbulua nga policia trafikanti shqiptar i drogës

0

“Ai e bëri të lehtë për hetuesit që të vërtetonin akuzat ndaj tij për pastrim parash”. Kështuj e nisin mediat britanike raportimin për shqiptarin Vladimir Cahani i cili u ndalua në Folkestone me më shumë se 128 mijë euro në makinën e tij Audi në 4 të mëngjesit. 33-vjecari e mohoi akuzën, por në celular iu gjet kjo foto ku mbante në duar mijëra paund. Ai doli para gjykatës së Canterbury Croën Court ku ka rrëfyer se si në bashkëpunim më gruan e tij Ardita kishin përdorur djalin e tyre 9-muajsh për të futur kokainë në Britani. Në paratë e sekuestruara u gjetën shenbja gishtash të dy shqiptarëve të tjerë Lutfi Muja dhe Urim Batoshi që janë në burg të dënuar me 7 dhe 6 vite burg që në vitin 2014 për tentativën e futjes së 1 kg kokainë në Britani. Tashmë të dy bashkëshortët Cahani u shpallën fajtorë për trafik droge dhe pastrim parash.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.