Standard.al

“Po jep shpirt, ambulanca nuk duket gjëkundi” (VIDEO)

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Golem. Një djalë është përplasur nga një makinë teksa kalonte rrugën. Ai ka qenë me vëllain e tij, ndërsa në video duket gjendja e tij e rënduar pas aksidentit, pasi është përplasur fort në kokë. Siç duket në video, djali ka gjakderdhje nga koka dhe gërvishtje në trup, ndërsa ambulanca nuk duket gjëkundi.

“Jeta osh qef Kam nje video te sapondodhur te nje aksidenti ku esht nje burr i shtrir ne tok dhe i gjakosur gati duke dhen shpirt po ambulanca nuk duket kund. Esht ber ne golem Miraxh. Kishte mbi 20 minuta i shtrire ashtu gati duke dhen shpirt. Ambulanca nuk dukej gje kundi dhe policia erdhi shum vone. Ishte me te vellain, e ka perplasur makina. E kishin marre te tjeret por nuk kishte ardh ambulanca, Dhe policia erdhi shum me vonese. Sic thot ne video njeri mga policet: “Skemi cti bejme”.

Sipas qytetarit, i plagosuri kishte të paktën 20 minuta i shtrirë në tokë, por ambulanca, si gjithmonë nuk mbërrin. Është një makinë policie që mbërrin në vendngjarje dhe vetë polici që i jep ndihmën të plagosurit. Ky i fundit merret në krahë nga të pranishmit për t’u futur në makinë e më pas për t’u transportuar në spital, siç duket në videon e mëposhtme.

http://www.dailymotion.com/video/x4mm6n3_20160731-201653_webcam

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.