Standard.al

Horoskopi, 27 korrik

0

Dashi (21 mars- 19 prill)

Sot do keni mundësi të shfrytëzoni talentet tuaja artistike, të cilat kanë qëndruar ne qetësi për shumë kohë. Do bëheni pjesë e një aktiviteti, ku mund të shpreheni lirisht dhe të tregoni shpirtin tuaj artistik. Do keni mbështetjen e të gjithë njerëzve më të dashur dhe mos lejoni që tju pengojnë emocionet.

Demi (20 prill- 19 maj)

Jeni ende duke u marrë me disa çështje të pazgjidhura, të cilat po ju pengojnë të përqëndroheni në punë. Tregohuni pak të kujdesshëm, sidomos në çështjet financiare. Nuk do dëshironit të ndodheshit në vështirësi dhe të kërkonit ndihmë nga të tjerët. Megjithatë, mos lejoni që kto probleme tju ndikojnë në rutinën e ditës.

Binjakët (20 maj- 20 qershor)

Dita e sotme do të jetë pak e trazuar. Mund të ndjeheni pak konfuzë në lidhje me disa keqkuptime që keni pasur me mikun/mikeshën tuaj apo në lidhje me disa çështje financiare që po përpiqeni ti zgjidhni. Gjithashtu, jeni ftuar të bëheni pjesë e një projekti të ri dhe gjëja më e mirë, do të ishte ta pranonit ftesën. Mos lejoni tju ikin mundësi të tilla.

Gaforrja (21 qershor- 22 korrik)

Sot duhet të jeni shumë gjakftohtë, pasi mund të irritoheni në punë për shkak të problemeve të vazhdueshme. Keni nevojë që të ruani rolin e udhëheqësit/es dhe të mbani të hapur komunikimin me kolegët. Është shumë e rëndësishme që të kontrolloni emocionet, pasi nuk do donit që të nxirrni fjalë, për të cilat mund të pendoheni më vonë.

Luani (23 korrik- 22 gusht)

Disa çështje familjare, do ju pengojnë që të merrni pjesë në një aktivitet me miqtë, të ciliën kishit kohë që e planifikonit. Mundohuni të jeni të kuptueshëm dhe ofroni mbështetjen tuaj. Do të keni mundësi që të zgjidhni këto çështje dhe më vonë të takoheni me miqtë. Nuk duhet të harroni prioritetet tuaja.

Virgjëresha (23 gusht- 22 shtator)

Sot do e përqëndroni vëmendjen tek jeta juaj private dhe keni arritur në përfundimin që duhet të ndryshoni sjelljen. Nëse jeni në një marrëdhënie, nuk duhet të mendoni vetëm për vete, por dhe për partnerin/en tuaj. Kjo fazë e lidhjes tuaj është pak e vështirë për ju, por mos herët a vonë, duhet të merrni përsipër përgjegjësitë tuaja.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Do të ndjeheni pak të tensionuar, pasi ju dhe partneri/ja juaj po përballeni me disa probleme financiare. Duhet të shtyni për më vonë disa blerje apo investime që kishit menduar ti bëni, derisa të merrni veten. Lajmi i mirë është që situata të tilla, ju bëjnë të kuptoni sesa e fortë është realisht marrëdhënia juaj dhe nëse jeni duke ecur në të njëjtin drejtim.

Akrepi (23 tetor- 21 nentor)

Sot doni të merreni me anën tuaj artistike, kështu që filloni të praktikoni talentin tuaj. Do të keni mundësi që të gjeni kohë të lirë , pavarësisht obligimeve tuaja të përditshme. Dëgjoni atë që ju thotë zemra dhe shprehni atë që ndjeni nëpërmjet artit.

Shigjetari (22 nentor- 21 dhjetor)

 

Bujaria dhe altruizmi juaj, do vihen në provë gjatë ditëve të ardhshme. Ju keni qënë gjithmonë të shqetësuar rreth gjërave që ndodhin përreth jush, por asnjëherë nuk keni vepruar. Sot do ndryshoni qëndrim dhe kjo do ju ndihmojë të kuptoni më mirë veten. Do jeni në gjëndje të mësoni shumë rreth idealeve tuaja.

Bricjapi (22 dhjetor- 20 janar)

Sot do ngriheni me një këndvështrim të ri për jetën dhe kjo do ndikojë dhe tek marrëdhëniet tuaja me miqtë. Jeni të lodhur nga fshehja e ndjenjave dhe dëshironi ta thoni lirshëm atë që mendoni. Mos u frikësoni nga reagimi i të tjerëve, pasi gjëja më e rëndësishme në marrëdhënie me personat e tjerë, është sinqeriteti.

Ujori (21 janar- 19 shkurt)

Sot do keni shumë produktivitet në punën që keni nisur. Kohët e fundit, keni vendosur të merrni në dorë situatat në të cilat ndodheni dhe ky është vendimi më i mirë që keni marrë deri tani. Shumë konflikte, me të cilat ju është dashur të përballeni, do zgjidhen shumë lehtë me qëndrimin tuaj të ri.

Peshqit (20 shkurt- 20 mars)

Keni kohë që keni rënë në qetësi, por sot është dita që të ngriheni dhe të bëni diçka ndryshe. Largoni çdo mendim negativ dhe përqëndrohuni tek gjërat e bukura në jetën tuaj. Nëse zgjoheni me energji dhe optimizëm, keni mundësi të arrini shumë gjatë ditës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.