Dibër/ Asgjesohen 1050 rrënjë kanabis sativa , policia po heton për kapjen e autorëve

0

Policia e Dibrës ka asgjësuar me anë të djegies 1 050 bimë narkotike kanabis sativa.

Loading...

Bima narkotike u asgjësua me anë të djegies nga policia në  zonën e njohur si  “Zabelet e fshatit Zall-Kalis”-Sllovë, Dibër

Policia e Dibrës vijon punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve që kultivuan bimët narkotike.

Gjithashtu, policia bën me dije se vijon puna për kontrollin e territorit për  parandalimin dhe  goditjen e çdo rasti të mundshëm të kultivimit të bimëve narkotike.

 

Loading...

Lini nje pergjigje