Standard.al

Vrasja e 3 policëve në Luizianë, reagon presidenti Obama

0

Presidenti i Amerikës, Barack Obama ka reaguar pas vrasjes së  tre policëve në Luiziana ditën e sotme.

Ai i ka dënuar ashpër vrasjet e tyre dhe është shprehur se sulmet ndaj policisë janë një vepër e frikacakëve.

Për sulmin e ndodhur në Luziana të SHBA-së ka reaguar edhe kandidati republikan për Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku është shprehur se ‘’Ne kërkojmë rend dhe ligj’’. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.