Standard.al

Horoskopi ditor,e shtunë 16 korrik 2016

0
DASHI21. mars – 20. prill

Dite fantastike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Shprehini te gjitha dëshirat sepse partneri do jete i gatshëm t’ua plotësojë ato. Beqaret edhe pa bere asgjë do mund ta gjejnë princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Financat do jene goxha te mira, kështu qe mund te përfitoni për te kryer ndonjë investim me tepër se zakonisht.

DEMI21. prill – 21. maj

Dite harmonike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni mire ne çdo moment dhe nuk do keni për çfarë te qaheni. Beqaret nuk do preferojnë te bëjnë ndryshime te statusit dhe do i refuzojnë kështu te gjitha ftesat qe do ju bëhen. Ne planin financiar duhet te jeni me te kujdesshëm dhe te bëni ekonomi, përndryshe do keni probleme.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Dite e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni mire ne çdo moment dhe do flisni me hapur me partnerin tuaj. Beqaret me mire t’ia lënë gjerat kohës dhe te bëjnë atë qe do ndiejnë. Vetëm kështu gjerat do ju ecin si duhet. Ne planin financiar tregohuni sa me te logjikshëm dhe keni për ta pare qe gjendja do mbetet e kënaqshme. Po bëtë çmenduri do keni probleme serioze.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot do ndodhin gjera vërtet te rëndësishme për ata qe janë ne një lidhje. Mund te merrni edhe vendime për te ardhmen e largët. Beqaret nuk do jene aspak ne humor për te filluar lidhje dhe nuk do preferojnë te kenë njohje te reja. Financat do i keni gjate gjithë kohës nen kontroll dhe situata do mbetet e kënaqshme ne çdo moment. Nuk do keni për çfarë te qaheni.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Asgjë nuk do ece sipas parashikimeve sot ne jetën tuaj ne çift. Shpeshherë do mërziteni dhe do bini ne melankoli. Beqaret do kenë një dite vërtet te veçante dhe te mbushur me propozime fantastike. Duhet ta shfrytëzojnë çdo lloj mundësie sepse me vone nuk do ketë raste te tilla. Te ardhurat kane për te qene me te mira se disa kohe me pare dhe do ndiheni me te qete kur te shpenzoni.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do keni një dite te kënaqshme sot ju te dashuruarit dhe do ndiheni me te vërtetë te plotësuar. Shfrytëzojeni çdo sekonde pranë atij qe keni ne krah. Beqaret nuk do kenë shume kohe për te kërkuar dashurinë dhe do e lënë gjithçka për me vone. Ne planin financiar do i keni mendimet shume te qarta dhe do dini si te veproni. Situata ka për te qene gjithë kohës e stabilizuar.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Plutoni do ndeze debate e konflikte ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Asnjeri prej jush nuk do hape rruge dhe te dy do jeni kokëfortë. Beqaret do jene te pafat ne dashuri, por nuk do kalojnë një dite te keqe. Ata do dalin e do argëtohen pafund me miqtë. Për te përmirësuar financat nuk duhet te besoni tek lojërat e fatit, por duhet t’i menaxhoni dhe t’i organizoni si duhet ato para qe keni neper duar.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Mos u tregoni te paduruar sot ju te dashuruarit dhe mos kërkoni gjera te pamundura nga partneri. Po qëndruat me këmbë ne toke do kaloni një dite me te mire. Beqaret do marrin deklarata fantastike dhe nuk do i rezistojnë dot tundimit për te filluar një lidhje. Ne planin financiar do përballeni me goxha probleme dhe vetëm specialistet mund t’iu ndihmojnë te gjeni zgjidhje.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Asgjë nuk do ece mire sot ne jetën tuaj ne çift dhe disa mund te mendojnë edhe për një ndarje. Ne fakt planetët këshillojnë te mos nxitohen. Beqaret do jene te tensionuar lidhur me diçka ne pune dhe as qe do e kenë mendjen për te krijuar një lidhje. Buxheti do përmirësohet ne mënyrë te menjëhershme atëherë kur ju me pak e prisni. Mund te bëni edhe ndonjë investim te madh.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Duhet ta ndryshoni patjetër rutinën e jetës tuaj ne çift sot gjate kësaj dite pasi ne tre kundërt situata mund t;iu dale menjëherë jashtë kontrollit dhe partneri do shohë dike tjetër. Beqaret do shkëlqejnë dhe do marrin propozime te njëpasnjëshme. Do e kenë vete ne dore tashme zgjedhjen qe do bëjnë. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire kështu qe nuk duhet te rrezikoni.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Shtojini dozat e imagjinatës, bëni gjera ndryshe nga zakonisht dhe keni për te pare qe alegria dhe ngjyrat do i rikthehen jetës tuaj. Beqaret do kenë një dite goxha te trazuar dhe te vështirë. Shume gjera kane për t’iu ecur keq dhe nuk do e ndryshojnë dot statusin. Ne planin financiar situata do jete e qëndrueshme kështu qe mund te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër pa pasur frike.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Dite e mrekullueshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do e keni te lehte te flisni për çdo gjë me partnerin dhe do i sqaroni edhe mosmarrëveshjet. Beqaret do kenë akoma me shume mundësi për takime dhe me siguri qe do gjejnë personin e përshtatshëm. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen dalëngadalë. Do jeni shume me te logjikshëm me shpenzimet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.