Standard.al

Sulmi në Francë/ Raportojnë zyrtarët, shkon në 80 numri i të vekurve,dhjetra të tjerë në gjendje té rendë

0

Ministri i brendshëm francez, Bernanrd Cazeneuve ka thënë se numri i të vdekurve nga sulmi terrorist ka shkuar në 80 dhe 18 nga të lënduarit janë në gjende të rëndë.
Një kamion me shpejtësi të madhe shtypi qytetarët teksa po festonin në rrugët e Nicet Ditën Kombëtare të Francës.

Sulmuesi është qëlluar nga policia francize dhe është raportuar se ishte 31 vjeçar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.