Standard.al

Berisha: Ndërkombëtarët të jenë vëzhgues dhe jo vendimmarrës në procesin e reformës në drejtësi

1

Demokratët i kanë thonë “JO” propozimit amerikan për reformën në drejtësi dhe si kundërpërgjigje kanë dorëzuar një propozim të ri, përmes të cilit kërkojnë përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu.

Ish-kryeministri Sali Berisha theksoi se ndërkombëtarët duhet të kenë vetëm rol vëzhgues dhe jo vendimmarrës në procesin e verifikimit të pastërtisë së figurës së prokurorëve dhe gjyqtarëve.

1 Comment
 1. Nje qytetar says

  Sali Berisha ! – Ti , je qenia me e ndyre qe ka dhjere toka shqiptare !
  Nuk krahasohet asnje bukeshkale ne Historine e Shqiperise me ty ; as Hamza Kastrioti , as Esat Toptani , as edhe spiunet me te urryer te nazi-fashizmit .
  Mund te mburresh or shpellar i pa bese , mund te mburresh se, bere vend ne Histori , por e bere si Hitler , Pinocet ; Pol Pot , e bere si nje keqberes te Shqiperise !
  Sepse ti , ndyresire , nuk je shqiptar ! E pohove vete ne parlament gjate nje deliri, nga ato qe kalon here pas here :
  Te paret e mij – the -, e rruanin koken e linin vec nje tufe flokesh ne maje , me qellim qe po te binin ne dore te armikut e t´ja prisnin koken ; te mos ja mbanin koken duke i futur gishtat ne flegrat e hundes , por ta mbanin nga tufa e flokeve ne cacke te saj !
  E pra , mor gjak-dhjere , Shqiptaret nuk e kane patur kete Zakon qethjeje !
  Kete e kane patur Mongolet , tartaret , me nje fjale barbaret e stepave aziatike qe u dynden ketyre tokave te bukura te Iliriades !
  E pohove vete prejardhjen tende kafsherore mor shtaze !
  Përgjigju
  Përgjigju

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.