Standard.al

Aksidentoi nënën e dy fëmijëve, publikohet video e 20 vjecarit që ecën me 200 km/orë (VIDEO)

0

Andrea Memollari, i riu 20 vjecar që i mori jetën Dhurata Priftit duke i kaluar sipër me makinë, u vu në pranga sot nga Policia, disa orë pas ngjarjes tragjike. Fatmirësisht dy fëmijët e mitur tët Dhurata Priftit shpëtuan dhe po mjekohen për plagë të lehta në spital. I riu me automjetin ‘Mercedes Benz’ 220, ngjyrë gri me targa AA476GL u largua nga vendngjarja dhe nuk ndaloi as për ndihmë. Skena e aksidentit ishte e tmerrshme. Një video e një biznesi aty pranë ka regjistruar castin fatal teksa Memollari jo vetëm i kaloi përsipër me benz, Dhurata Priftit, por as nuk ndaloi automjetin duke shtypur trupin e gruas. Deshmitaret vune duart ne koke. Nuk dinin kujt t’i vinin ne ndihme me pare, nenes apo femijeve. Pas ngjarjes se rende, policia u vu ne ndjekje te autorit, i cili u largua nga vendgjarja. Pas disa oresh ai u identifikua si i riu nga Tirana, Andrea Memollari, 20 vjec. Ne castet e aksidentit ai drejtonte makinen tip benz te kusheririt. Në profilin e tij në Facebook, djaloshi shfaq pasionin për makinat dhe shpejtësitë e esktreme. Madje ka publikuar dhe një video ku dëshmon se me makinën e tij ka qarkulluar me 200 km në orë. Lidhur me aksidentin me pasoje vdekje te shtetases Dh.P ,forcat e policise ekuestruan mjetin me te cilin ka kryer kete veper penale me pasoje te rende .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.