Standard.al

Sir Ferguson përqafon Ronaldon pas fitores së Euro 2016 (Video)

0

Menaxheri legjendar i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ishte në Paris për t’i uruar dikur lojtarët e tij, Nani dhe Cristiano Ronaldo, pas triumfit në ‘Euro 2016’.

Portugalia u shpall kampion i Evropës pas fitores prej 1-0 kundër Francës, ndërsa në këtë ngjarje të madhe sportive nuk mund të mungonte ish-trajneri skocez.

Ai fillimisht e uroi Nanin, për të vazhduar me trajnerin portugez e Pepen dhe natyrisht përqafimi më i madh ishte me Cristiano Ronaldon.

Sir Alex e priste superyllin e Real Madridit për t’ia uruar këtë fitore të madhe në karrierën e tij.
https://youtu.be/P1q6sYFBUj4

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.