Standard.al

Horoskopi ditor për diten e Hënë – 11. korrik 2016

0
DASHI21. mars – 20. prill

Ka rrezik te kaloni një faze delikate sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do lere për te dëshiruar. Nuk do merreni vesh për çdo gjë me atë qe keni ne krah. Beqaret nga ana tjetër do jene me fat ne dashuri dhe mund te fillojnë lidhjen e shume ëndërruar. Buxhetin do e keni ne vëmendje gjithë kohës prandaj nuk do ju dalin probleme. Edhe për disa kohe duhet te kufizoheni me shpenzimet.

DEMI21. prill – 21. maj

Për disa qe janë ne një lidhje do ketë goxha vështirësi sot. Nuk do merreni vesh si duhet me partnerin dhe situata mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit. Beqaret do fillojnë histori dashurie pasionante te cilat shpejt mund te shndërrohen ne diçka akoma me te madhe. Me financat do keni vështirësi po nuk u treguat te matur. Sado qe Plutoni do ju ndihmoje duket te bëni kujdes edhe vete.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Marrëdhënia ne çift do jete shume delikate gjate kësaj dite dhe me shume ngaqë do ëndërroni përtej limiteve. Mundohuni te riktheheni sa me pare me këmbë ne toke sepse ne te kundërt do keni probleme. Beqaret do kalojnë momente te vështira dhe nuk do e kenë mendjen për te krijuar një lidhje. Buxheti për fat te mire nuk do ketë vështirësi.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Silluni sa me mire me partnerin tuaj gjate kësaj dite pasi ai do ketë vërtet nevoje jetike për ngrohtësinë tuaj. Mundohuni t’ia shprehni edhe ndjenjat sa me shume qe te mundeni. Beqaret do kenë veçse mundeni për aventura kalimtare pa ndonjë te ardhmen. Ne planin financiar gjendja do jete e shkëlqyer. Do arrini te shlyeni edhe borxhet edhe te bëni investimet e menduara prej kohesh.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Dite plot ngjyra do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Te gjithë do ju kenë zili për bashkëpunimin dhe mirëkuptimin qe keni. Beqaret do e takojnë me shpejt nga sa kishin menduar shpirtin e tyre binjak dhe do fillojnë me ta lidhje te qëndrueshme e serioze. Sektori i financave nuk do ndikohet aspak negativisht nga yjet dhe gjendja do mbetet e mire.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Klima yjore do jete mjaft harmonike sot për ju qe jeni ne një lidhje. Do ndani çdo gjë me partnerin tuaj dhe do kënaqeni se bashku. Beqaret duhet te reflektojnë mire para se te hedhin hapa pasi situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne momentin qe me pak e presin. Fati do jete me ju ne planin financiar, por kjo nuk do te thotë qe ju te përfitoni she te shpenzoni me sytë mbyllur.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Dite e turbullt ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do debatoni ashpër me partnerin dhe nuk do gjeni dot zgjidhje. Me mire qëndroni pak larg njeri-tjetrit dhe reflektoni. Beqaret do marrin disa propozime, por nuk do ndihen gati te hedhin hapa. Ne planin financiar çdo gjë ka për te ecur mire dhe nuk do keni për çfarë te qaheni.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Dite pasionante do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe te gjithë do ju kenë zili. Beqaret do kenë ndryshime te mëdha ne jetën e tyre. Shpesh nuk do ju duket sikur janë ne realitet nga gjithë ato gjera te veçanta qe do ju ndodhin. Ne planin financiar do jete Saturni ai qe do ua ndriçoje mendimet dhe do gjeni zgjidhje për problemet.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dike e bekuar nga yjet do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Lidhja juaj nuk ka qenë asnjëherë kaq e bukur dhe e thelle si tani. Beqaret gjithashtu do hedhin hapat e para drejt një lidhjeje te qëndrueshme. Jeta do ju ndryshoje njëherë e mire. Ne planin financiar vetëm specialistet do ju ndihmojnë te dilni nga problemet ku jeni futur.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Do kaloni një dite vërtet te këndshme sot ju te dashuruarit. Çdo gjë do e shihni me një sy ndryshe dhe kënaqësitë do jene me te mëdha se me pare. Beqaret nuk do e kenë aspak mendjen tek krijimi i një lidhjeje sepse do merren me zgjidhjen e një çështjeje profesionale. Ne planin financiar nuk do i bëni me kujdes llogarite dhe situata mund te dale jashtë kontrollit.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Mos kërkoni nga partneri gjera qe ai nuk mundet dot t’ua plotësojë sepse jo vetëm qe do lëndoni veten, por do e mërzitni edhe atë. Beqaret me mire le te presin edhe pak kohe qe te gjejnë personin e duhur, pasi sot mundësitë nuk do jene aq te mira. Ne planin financiar do kryeni investime afatgjata te cilat do ju sjellin përfitime pafund. Këtë ne fakt duhet ta kishin bere prej kohesh.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Venusi, përendesha e dashurisë do përkujdeset mjaft për ju gjate kësaj dite. Ajo do ju nxite te dashuroheni ashtu si ta ndjeni me partnerin dhe emocionet do shumëfishohen. Beqaret do jene gati edhe për aventura romaneske, vetëm e vetëm qe te mos qëndrojnë me vetëm si kohet e fundit. Ne planin financiar do jeni me më shume fat se asnjëherë me pare dhe situata do jete e shkëlqyer.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.