Standard.al

Gjirokastë/ Pesë adoleshentë përfshihen në një sherr me thika

0

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar në flagrancë një 18-vjeçar si dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë. Këta persona pas një sherri në një lokal kanë qëlluar me thika dy të rinj, po nga ky qytet.

Uniformat blu, kanë vënë në pranga Lefter Dono, 18 vjeç, banues në Gjirokastër dhe kanë shpallur në kërkim M.N dhe O.A.

Të tre këta persona, sipas policisë, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, për motive të dobëta në një lokal në lagjen “Pllakë”, Gjirokastër kanë goditur me thikë K. K, 22 vjeç dhe G.B, 19 vjeç ,të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme për  veprat penale “Vrasje me paramendim e mbetur  në tentativë, e kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.