Standard.al

Sondazhi i ‘France Football’: Ja kush e fiton Kampionatin Europian

0

Sot në orën 21:00 në “Stade de France” do të luhet finalja e madhe e Kampionatit Europian mes Portugalisë dhe Francës, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë të prekin lavdinë.

Franca është ndeshëm më e favorizuar jo vetëm për shkak të kualiteteve por edhe historia është në krahun e ‘gjelave’, shkruan Syri.net.

Prestigjozja më e madhe sportive ‘France Football’ prej ditës së djeshme ka publikuar një sondazh ku pyet “Nëse Franca do ta fitojë apo jo Kampionatin Europian ?

Shumica e lexuesve prej 76% janë optimistë se Franca do të triumfojë, ndërsa vetëm 24% mendojnë se do fitojë Portugalia.

Ky është rezultati i sondazhit nga ‘France Football’:

Screenshot_5

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.