Standard.al

Ronaldo apo Griezmann? Ja kush është më i miri

0

Gary Liniker, ish ylli i sulmit anglez që e mbylli karrieren pa u ndëshkuar kurrë me një karton të verdh apo të kuq, ka shkruar në Daily Mail duke analizuar rrjedhën e Kampionatit Evropian.

Lineker shkruan edhe për lojtarin më të mirë, dhe beson se Antonie Griezmann ka qenë më i mirë se Cristiano Ronaldo, të cilët do të takohen kundër njëri tjetrit sonte në finale.

“Antoni Griezmann do të jetë lojtari më i mirë i Euro 2016, përveç nëse Ronaldo shënon het trik në finale”, shkruan Liniker, ish sulmuesi i Barcelonës që ka luajtur dy here edhe ne Vlorë.

“Ai ka qenë i jashtëzakonshëm, me përfundim shumë të mirë, lëvizje magjike dhe ka qenë e bukur të shohësh duke luajtur futboll”.

Mbetet të shihet se kush do të fitojë sonte dhe aty pritet të përcaktohet edhe lojtari më i mirë i Euro 2016, ku favorit është Griezmann që ka shënuar 6 gola, 3 më shumë se Ronaldo.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.