Standard.al

Portugali-Francë, Varane: Jep parashikimin e ndeshjes

0

Mbrojtësi francez i Real Madridit, Raphael Varane, i cili nuk është grumbulluar me ekipin e ‘gjelave’ për arsye dëmtimi mendon se Franca do fitoje 2-1 ndaj Portugalise.

Varane gjithashtu ka kërkuar nga “Gjelat” që të jenë të kujdesshëm ndaj Cristiano Ronaldos, sepse sipas tij, sulmuesi portugez mund ta ndëshkojë Francën në çdo kohë.

Franca do të fitojë me rezultat 2-1. Ronaldo? Ai mund të ju lëndojë në çdo kohë, duhet të jeni të kujdesshëm ndaj tij”, u shpreh Varane.

Sot në orën 21:00 në “Stade de France” do të luhet finalja e madhe e Kampionatit Europian mes Portugalisë dhe Francës, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë të prekin lavdinë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.